TOUR DE FLERS AGGLO
      
         
FLERS CYCLISME 61
1
  
VELO CLUB LES PIEUX
 
         
1
BREARD
Alexis
J
 
51
BERNARD
Frédéric
3e
         
2
BENOIT
Valentin
J
 
52
LOZACH
Christophe
D1
         
3
LELIEVRE
Edmond
D1
 
53
BRONDEL
Erwan
D2
         
4
HEBERT
Olivier
D2
 
54
ORVAIN
Tony
D2
         
5
HEBERT
Florant
D1
 
55
LEFRANCOIS
Mathieu
D1
         
         
COMITE ORNE
   
LE MANS SARTHE VELO
 
         
6
GILLES
Cyprien
 J
 
56
PILET
Lucas
3e
         
7
GESLIN
Ludovic
J
 
57
SOURISSEAU
Simon
3e
         
8
BON
Louis
J
 
58
LAUNAY
Julien
J
         
9
JUIN
Arnaud
J
 
59
VAVASSEUR
Fabien
J
         
10
LECOCQ PREEL
Victor
3e
 
60
SURGET
Jérémy
3e
         
         
EC ST VIGOR
   
RAYON D'ECOUVES
  
         
11
TAILLEFER
Fabien
3
 
61
BLONDEL
Alexis
D1
         
12
LEROY
Aurelien
3
 
62
BLONDEL
Christophe
D2
         
13
MARIE
Alexandre
3
 
63
BLONDEL
Nicolas
3e
         
14
ELIE
Maxime
3
 
64
DURAND
Christophe
D2
         
15
GRILLON
Morgan
D1
 
65
MORIN
Mickaël
D1
         
         
BEAUPREAU VELO SPORT MIXTE
  
VC CONLIE MIXTE
  
         
16
MENARD
Dorian
J1
 
66
BERGER
Nicolas
D2
         
17
LAURENDEAU
Emilien
J1
 
67
DROUET
François
3
         
18
BRETEAUDEAU
Pierre
J1
 
68
DROUET
Tony
3
         
19
RETHORE
Paul
3
 
69
LEGUAY
Hugo
J2
         
20
NERRIERE
Manuel
3
 
70
PICHOT
Hugo
J2
         
         
COMITE DEPARTEMENTAL 14
  
ETOILE CYCLISTE PLUVIGNOISE
 
         
21
ROPARTZ
Adrien
3
 
73
COLLET
Julien
3e
         
22
GALLIER
Nolwen
J1
 
72
JARNO
Paul
J
         
23
LAVERGNE
Thomas
J2
 
73
LE GAL
Valentin
3e
         
24
MARION
Ferdinand
J2
 
74
BOISSEL
Cédric
3e
         
25
BRIEN
Tom
D1
 
75
BURLOT
Lucas
3e
         
         
UV LE NEUFBOURG
   
MOYON CYCLE SPORT
 
         
26
SAPIN
 
J
 
76
DUREL
Alexis
J
         
27
DUVIVIER
Alexis
J
 
77
IKEN
Bastien
J
         
28
LEMBRE
Victor
J
 
78
HALLAIS
William
J
         
29
PETIT
Clément
J
 
79
FEUILLIE
Florian
J
         
30
PARDON
Florian
J
 
80
DAVID
Nathan
J
         
         
VC ST HILAIRE
   
UC BRICQUEBEC
  
         
31
MOREAU
Brendon
3e
 
81
LECARPENTIER
Baptiste
3e
         
32
GANNE
Grégory
3e
 
82
HUYART
Hugo
3e
         
33
BARBEDETTE
Pierre-Emmanuel
D1
 
83
LECARPENTIER
Antoine
3e
         
34
BARBEDETTE
François-Gabriel
D1
 
84
FOSSE
Mathieu
D1
         
35
DEBOCK
Florian
D1
 
85
MUZART
Hugo
D1
         
         
UC LANDELLAISE
   
UC MAMERS & SAOSNOIS MIXTE
 
         
36
ROGER
Alban
3e
 
86
BESNARD
Vincent
3
         
37
POTEL
Alexandre
3e
 
87
MARTIN
Hervé
D1